Přejít k hlavnímu obsahu

Další sporty



Od 10. 5. musí organizátor amatérské sportovní přípravy uchovat kontaktní údaje účastníka přípravy (ideálně telefonní číslo) po dobu 30 dnů- to kdyby došlo k nákaze a účastníci by museli být trasováni. V případě testování dětí může zákonný zástupce čestným prohlášení doložit, že dítě bylo negativně testováno ve škole. Případně se lze využít samotestování na místě. 

NYNÍ STÁLE PLATÍ:

Amatérský sport

V současné době můžou venku hromadně sportovat amatérští sportovci do 18 let, kteří jsou organizovaní ve sportovních svazech, a to v Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Pardubickém, Středočeském, Plzeňském kraji a v hlavním městě Praze. Musí být ale splněny podmínky maximálně 20 osob na sportovišti a limit 1 sportovec na 15m² plochy sportoviště. Dále sportovci musí před sportováním podstoupit PCR (7 dní před) či antigenní test (72 hod. před), nebo mít potvrzení o prodělané nemoci.

Pro ostatní platí omezení maximálně 2 lidí na jednom sportovišti (a to ve všech krajích).  

Profesionální sporty

Na profesionální sportovce se vztahuje výjimka ze zákazu. Profesionálním sportovcem se rozumí osoba, která vykonává sport jako své zaměstnání nebo jako svou podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost. Profesionálním sportovcům je umožněno sportování za účelem přípravy na budoucí akce na vnitřních i venkovních sportovištích v neomezeném počtu.

Platí pro ně ale přísná povinnost dodržovat všechny platné hygienické podmínky – rozestupy a dezinfekce rukou. Během samotného sportování nemusí mít sportovci roušku, ale po ukončení tréninku je nutné si v souladu s předpisy roušku opět nasadit. Profesionální sportovci se musí také nechat pravidelně testovat. 


Související opatření


Časté dotazy k tomuto tématu

Můžu si jít zaběhat do parku?
Můžu si s tátou a bratry zahrát kopanou u nás na zahradě?
Můžu si jít s přítelkyní zaběhat do parku?